+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: inhalacje solą fizjologiczną

inhalacje solą fizjologiczną

Ja nie wiem to jakaś nasza zmora chyba, odkąd mój synek zaczął ząbkować pojawił się katar i ciągle zatkany nosek. Szczególnie uciążliwe jest to w nocy bo maluch nie może spać, przez to że nie może swobodnie oddychać ciągle się wybudza i marudzi. Nie mogę się tego pozbyć. Co tylko nieco zaleczę po kilku dniach czy tygodniach wraca znowu i tak już się zmagamy z tym od wielu miesięcy. Żadne syropki, spreje i nawet antybiotyki nie pomagają. Nasza pediatra wreszcie poleciła nam inhalacje solą fizjologiczną. Chciałabym kupić inhalator ale nie wiem jaki i czy to jest dobre rozwiązanie, bo wszystko zawodzi a znów wyrzucać pieniądze w błoto... proszę o radę jak najszybciej.

Junior Member

Odp: inhalacje solą fizjologiczną

No inhalator to świetna sprawa !!! Sól fizjologiczną [Natrium Chloratum 0,9%] najlepiej kupić w małych pojemniczkach, np po 2,5ml- 5 ml. Wystarczy wlać do nebulizatora i inhalować ok 10 minut 2-3 razy dziennie.

Junior Member

Najskuteczniejsza inhalacja wykonana jest przy użyciu nebulizatora, czyli elektrycznego inhalatora, zamieniający sól fizjologiczną w aerozol (delikatną mgiełkę). Dzięki niemu nosek zostaje nawilżony a do dróg oddechowych dostają się łagodzące
    objawy opary soli.

Wśród inhalatorów cieszących się zainteresowaniem znajduje się inhalator tłokowy New Speedymed. W skład zestawu wchodzi: inhalator, zestaw do nebulizacji: maseczka dla dzieci i maska dla dorosłych, przewód łączący, nebulizator Hi-FLO z ustnikiem.
    Prosta i bezpieczna obsługa sprawia, że inhalator ten może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Ja jestem z niego zadowolona, ale dostałam go w prezencie i nie zastanawiałam się nad wyborem i nie porównywałam z innymi.

Junior Member

Z myślą o dzieciach został stworzony inhalator BABY neb SYSTEM zestaw z irygatorem, który nadaje się zarówno dla niemowląt i większych dzieci, jak i dorosłych. By inhalacje kojarzyły się dziecku mile, sprzęt posiada jasne i żywe kolory, jest delikatny, ma zaokrąglone rogi. Podczas pracy jest cichy, dzięki czemu nie zraża maluszka. Służy do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych. W zestawie znajduje się: nebulizator – rozpylacz leku, 3 maseczki: dla niemowlęcia, starszego dziecka i osoby dorosłej, elastyczny wężyk o długości 1 metra, ustnik, aplikator do nosa, irygator do nosa, elastyczny i kolorowy pokrowiec na inhalator w kształcie plecaka. Cena ok 300zł.

Junior Member

Dobrym inhalatorem dla dziecka będzie inhalator MEDEL PRO (zobaczcie np na NOVAMED.PL) ponieważ inhaluje szybko i dziecko nie zdąży się znudzić, ma długi przewód powietrzny czyli jest wygodny i do tego 5 lat gwarancji. Filtr wystarcza na kilkaset godzin pracy a sam inhalator łatwo utrzymać w czystości na stronie znajdziecie wiecej przydatnych informacji o inhalacjach, pozdrawiam

Member

Zamiast soli fizjologicznej mogę polecić Mgiełkę solankową
    http://cislog.istore.pl/pl/zablocka-...po-950-ml.html
    Jest to naturalna wysoko mineralizowana solanka, z dużym stężeniem jodu i innych pierwistków, które bardzo dobrze wpływają na układ oddechowy zarówno przy infekcjach jak i alergiach.
    Ja stosują tę mgiełkę do nawilżania pokoju, gdzie przebywa moja 2letnia alergiczna córka, muszę przyznać, że bardzo ładnie teraz oddycha.

Junior Member

spróbowałam tą mgiełkę i rzeczywiście dobra dzięki za podpowiedź!

Member

Nie ma sprawy Chyba nie jest to bardzo znany środek, ja go znalazłam przez przypadek, a przecież świetnie spełnia swoją funkcję, dodatkowo niedrogi. Teraz akurat córka się przeziębiła i biegam po domu z pojemnikiem po płynie do mycia okien i spryskuję dom, bo jeszcze nie zaopatrzyłam się w nawilżacz elektryczny Ważne, że pomaga

Member

mój mały teraz miał zapalenie oskrzeli i nasza lekarka poleciła mieszać sól z kropelkami berodual.od razu pomogło tylko, że one są na receptę.warto się zaopatrzyć w nebulizator, bo zawsze unika się ewentualnego szpitala czy biegania na inhalacje

spróbowałam tą mgiełkę i rzeczywiście dobra dzięki za podpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez jarilitmanen ; 03-03-2014 o 20:44

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia